TUBEST Danışmanlık ve İş Geliştirme A.Ş. uzun yıllar kamuda çalışmış, üst düzey görevlerde bulunmuş Dr. Tamer UKUCU tarafından 2018 yılında kurulmuştur. TUBEST*, Mali Danışmanlık Hizmetleri, Gayrimenkul Danışmanlık Hizmetleri, İş Geliştirme ve Yönetim Danışmanlığı gibi pek çok konuda müşterilerine hizmet vermektedir.   

TUBEST PROPERTY (TPR), “TUBEST Danışmanlık ve İş Geliştirme A.Ş.” bünyesinde faaliyet gösteren gayrimenkul danışmanlık firmasıdır. Yurtdışından Türkiye’de gayrimenkul almak isteyen, aldığı gayrimenkul sebebiyle Türkiye Cumhuriyeti tarafından kendisine sağlanan avantajlardan istifade etmek isteyen herkese hizmet sunmaktadır.      

TUBEST PROPERTY (TPR) kurucu ortaklarından Dr. Tamer UTKUCU, 1998’de Milli Emlak Kontrolörü olarak Maliye Bakanlığı’nda göreve başlamış, Adana, Mersin ve İzmir illerinde 11 yılı aşkın süre Defterdarlık görevlerinde bulunmuşlardır. Çeşitli sektörlerde yönetim kurulu ve denetim kurulu başkanlığı yapan Dr. Tamer Utkucu Balçova Tenis Kulübü Başkanlığı, Türk Arap Birliği İzmir Temsilcisi gibi pek çok Sivil Toplum Kuruluşunda görev almıştır. 

TPR olarak gayrimenkul alım satım işlerindeki insanların karşılaştıkları pek çok zorluğun olduğunun farkında olarak müşterilerine hizmet sunmaktadır. Ülke içinde yapılan satışlarda dahi belirtilen kalitede, belirtilen özelliklerde konutların müşterilere sunulmadığı olabilmektedir. Konut satışında karşı karşıya kalınabilen bir diğer zorlukta zamanında bitmeyen projelerdir. İşte tüm bu zorlukları bertaraf edecek şekilde hizmet sunan TPR’ın amacı müşterilerinin en avantajlı koşullarda, en makul fiyatlarda, olabilecek en iyi kalitede ve en önemlisi güvenli bir şekilde gayrimenkul yatırımlarını yapmasıdır. Amaçlarından biri de üzerinde çalıştığı tüm alanlarda, süreçleri takip ederek kamu kurum ve kuruluşlarına geri bildirim yaparak hizmetlerinin mükemmelleşmesi konusunda katkı sağlamaktır. 

TPR, Rusya, İngiltere, Kazakistan ve pek çok ülke yatırımcısına hizmet verse de özellikle Çin’li gayrimenkul yatırımcılarına yönelik hizmetlerini yoğunlaştırmıştır. Bünyesinde bulunan Çin kültüre aşina personeli ile bu ülke vatandaşlarına gayrimenkul tercihleri konusunda ve gayrimenkul kaynaklı diğer avantajlar hususunda en doğru çözümleri sunmaktadır.