Dürüstlük
TPR müşterilerine yada ticari ortaklık içinde yer aldığı tüm taraflara her zaman doğru bilgi verir. Müşterilerinin ve ilişkide olduğu tüm taraflarında kendisine doğru bilgileri vermesini ister. Şeffaflık kısa sürede ve en doğru şekilde sürecin tamamlanmasını, kişiye uygun en doğru gayrimenkulün sunulmasını ve tüm taraflar için en doğru ticaretin gerçekleşmesini sağlar. TPR hiçbir şekilde bu ilke dışında hareket etmez, aynı tavrı sergilemeyen kişilerle sağlıklı çalışmanın mümkün olmadığına inanır. 
 
Şeffaflık
TPR tarafından araçlık yapılan tüm gayrimenkul satışlarında ve takip eden diğer işlemlerde şeffaflık ilkesi gereğince net ve hesap verilebilir şekilde hareket edilir. Müşteriler aldıkların gayrimenkul için ödedikleri bedeli, mevcut piyasa değerini, kendilerine sağlanan avantajlar ya da yükümlülükler gibi pek çok konu TPR tarafından müşterilerine iletilir. Tüm süreçler açık bir biçimde ifade edilir ve müşteriler önceden bilgilendirilir. Normal akışın dışında bir durum olması halinde yeni durum hakkında müşterilerine yada diğer taraflara açıklayıcı bilgilendirme yapılır. 
 
Verimlilik
TPR müşterilerinin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda ey uygun şartlarda hizmet sunmayı, gayrimenkul önermeyi kendisine düstur edinmiştir. Verimlilik ilkesi ile kastedilen sadece ekonomik uygunluk değil müşterinin ihtiyaçları doğrultusunda ona çözümler sunmaktır. Mesela yatırım amacıyla gayrimenkul almak isteyen müşteriye lokaysan sınırı olmadan sürekli ve yüksek kira getirisi olacak tercihler üzerinde durulurken, yerleşim amacı ile konut almak isteyenlere aile durumunu gözeterek losyonunu ve sosyal imkanların ön plana çıktığı gayrimenkuller önerilmektedir. Başka bir ifade ile TPR müşterilerine ihtiyaç ve amaçlarına göre gayrimenkul satın alımlarında optimal çözümler sunmaktadır.     
 
Karlılık
TPR müşterilerinin en yüksek seviyede avantaj içeren konutları almalarını sağlar. Bu sayede yaptıkları gayrimenkul edinimlerinden kar etmelerini amaçlar. Müşterilerinin aldıkları konutları avantajlı fiyatlardan temin etmelerini ve satın alınan bu gayrimenkullerin kısa ve orta vadede değer kazanacak şekilde seçilmesine özen gösterir.